ساخت انواع پرس های هیدرولیک

 

ساخت انواع پرس های هیدرولیک در اواخر قرن هجدهم توسط "جوزف براما" اختراع شد که به آنها پرس های براما نیز گفته می شود. ساخت انواع پرس های هیدرولیک به صورتی انجام می گیرد که با فشار مایع یا فشار هیدرولیک کار کند. بنا بر اصل پاسکال ساخت انواع پرس های هیدرولیک بر اساس فشار ایجاد شده در طول سیستم بسته آن ایجاد می شود که باعث فشار برابر در تمامی نواحی ظرف می گردد.

 

ساخت انواع پرس های هیدرولیک

 

مکانیزم ساخت انواع پرس های هیدرولیک

ساخت انواع پرس های هیدرولیک توسط ماشین هایی که صفحه ای در قسمت پایینی خود جهت پرس موادی که در زیرش قرار دارد انجام می گیرد. اصل پاسکال این مساله را در ساخت انواع پرس های هیدرولیک بیان می کند که زمانی که فشار بر یک سیال در محیطی بسته اعمال می شود این فشار همیشه در این محیط بسته ثابت می ماند؛ به عبارتی دیگر ساخت انواع پرس های هیدرولیک ماشینی ست که از فشار اعمال شده بر سیالات جهت له کردن اجسام  استفاده می شود. ساخت انواع پرس های هیدرولیک حرکت خود را از حرکت یک پیستون داخل یک سیلندر به دست می آورد. پمپ و شیرهایی جهت افزایش و یا کاهش و یا جهت حفظ فشار جهت تنظیم وضعیت سیال طراحی شده اند و می توانند باعث به حرکت درآمدن پیستون شوند.

 

کاربرد ساخت انواع پرس های هیدرولیک

ساخت انواع پرس های هیدرولیک اکثرا جهت مصارف صنعتی که نیاز به فشار بالایی جهت پرس فلزات و تبدیل انها به ورقه های نازک است مورد استفاده قرار می گیرند. دیگر کاربردهای ساخت انواع پرس های هیدرولیک برای نازک سازی شیشه - ایجاد پودر در صنایع آرایشی و شکل دهی به قرص ها در صنایع دارویی – علامت گذاری – تاب گیری – تزریق پلاستیک – مونتاژ و... می باشد.

 

تنوع ساخت انواع پرس های هیدرولیک

ساخت انواع پرس های هیدرولیک از لحاظ تنوع و مشخصات فنی (شکل ظاهری – نیرو – سرعت – ابعاد میز – موقعیت – عملکرد ) دارای اقسام گوناگونی می باشند. در ادامه به ذکر نمونه های ساخت انواع پرس های هیدرولیک می پردازیم :

پرس c شکل : این پرس ها از انواع پرس های ضربه ای در ساخت انواع پرس های هیدرولیک می باشند. کاربرد این نوع پرس در دوربری – طراحی – صافکاری – پانچ – خمکاری – شکل دهی و پرسکاری چند زمانه است.

پرس های لمینت و خلا : در اینگونه پرس لایه های مختلف پرس را روی هم انباشته می کنند. کارت های اعتباری از این گونه اند . همچنین می توان از این نوع ساخت انواع پرس های هیدرولیک در ساخت نوارهای فیلم استفاده کرد.

پرس های ضربه ای : این پرس ها در ساخت انواع پرس های هیدرولیک در زمینه خودروسازی و فلزکاری کاربرد دارند. آن ها می توانند مواد را با استفاده از قالب برش و شکل دهند .

پرس های انتقالی : اینگونه پرس ها برای ساخت انواع پرس های هیدرولیک در جهت هوافضا – صنعت پزشکی و قالب گیری و فشرده سازی در ساخت لاستیک کاربرد دارند.

پرس های فورج : تنها کاربرد آن ها در ساخت انواع پرس های هیدرولیک بر روی فلزات است .

پرس های چهارستونه : از این پرس ها در ساخت انواع پرس های هیدرولیک برای ابزار دقیق استفاده می شود.

پرس های با قالب فشاری : این پرس ها در ساخت انواع پرس های هیدرولیک از دو صفحه جداگانه استفاده می کنند که به یکدیگر متصل هستند و به هم فشرده می شوند و مواد را در قالب مورد نظر فشرده می کنند .

پرس های آربر : این پرس ها جهت بیرون آوردن بلبرینگ – مونتاژ – فرآیند ساخت اسکلت، صندلی ها و تعمیر کارهای تولیدی در ساخت انواع پرس های هیدرولیک استفاده میشود.

پرس های مونتاژ : این نوع پرس ها از ساخت انواع پرس های هیدرولیک می توانند فشار زیادی جهت مونتاژ و اتصالات قطعات به یکدیگر در ایجاد کنند.

پرس های تقویتی : برای اعمال فشار به فلز به منظور مستحکم کردن آن در ساخت انواع پرس های هیدرولیک به کار می رود.

پرس های قالب تزریق مایع: این پرس در ساخت انواع پرس های هیدرولیک برای پلاستیک هایی که از طریق تزریق تولید می شوند، استفاده می گردد.

 

ابر کلمات کلیدی :

طرز ساخت پرس هیدرولیک , ساخت پرس با جک , نقشه پرس هیدرولیک , انواع پرس های هیدرولیکی , ساخت پرس دست ساز , آموزش ساخت پرس هیدرولیک دستی , پرس هیدرولیک دست دوم , قیمت پرس هیدرولیک کوچک , ساخت پرس های هیدرولیک , ساخت پرس های هیدرولیکی , ساخت دستگاه پرس باجک روغنی , ساخت پرس هیدرولیک دستی , ساخت پرس هیدرولیک برقی , ساخت پرس هیدرولیک با سرنگ , ساخت پرس هیدرولیکی , ساخت پرس هیدرولیک ساده , آموزش ساخت پرس هیدرولیک , روش ساخت پرس هیدرولیک , ساخت پرس با جک , پرس هیدرولیک دست ساز , ساخت دستگاه پرس قوی , ساخت دستگاه پرس با سرنگ , پرس هیدرولیکی , انواع پرس هیدرولیک , پرس هیدرولیک دست دوم فروشی , تکنو , تکنو ماشین

 

تاریخ ویرایش مطلب 1398/05/31

 

 

 

تلفن ثابت : 07137744688

تلفن همراه : 09171113414  - 09302629616

 

آدرس: شیراز- شهرک صنعتی بزرگ

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید