انواع دستگاه های کشش مفتول

 

هدف انواع دستگاه های کشش مفتول فرم دهی سرد انواع فلزات است. انواع دستگاه های کشش مفتول دستگاه هایی هستند که با عبور دادن و کشیدن یک مفتول از میان یک یا چند قالب کشش، برای کاهش سطح مقطع استفاده می شوند. فرآیند انواع دستگاه های کشش مفتول در واقع یک فرآیند فلزکاری است و در عمل شبیه به فرآیند اکسترژون می باشد ولی در اکسترژون میله از میان قالب هل داده می شود در حالی که در انواع دستگاه های کشش مفتول، مفتول از میان قالب کشیده می شود.

 

انواع دستگاه های کشش مفتول

دستگاه شاخه کن مفتول

 

فرآیند انواع دستگاه های کشش مفتول

فرآیند انواع دستگاه های کشش مفتول به این صورت است که مفتول با قطر بزرگ از مجرایی به اسم دوزه عبور می کند (کشش) و با قطر مورد نظر و کوچک تر در مجاورت یک روان ساز که ممکن است پودر یا روغن کشش باشد قرار می گیرد. فرآیند انواع دستگاه های کشش مفتول به دلیل اینکه فرآیند سردی است خواص مکانیکی یا فیزیکی مفتول از قبیل مقاومت کشش، سختی، الاستیسیته و کیفیت سطح را کاهش می دهد ولی هیچ تاثیر و تغییری در درصد عناصر شیمیایی آلیاژ مفتول ندارد.

 

اجزای انواع دستگاه های کشش مفتول

انواع دستگاه های کشش مفتول از قطعات مختلفی ساخته می شود. این قطعات عبارتند از: بدنه ی دستگاه، گیربکس، دینام، طبل، قرقره و جادوزه ای. این قطعات بر روی یک بدنه فلزی دیگر که حدودا شش متر طول و یک متر عرض دارد؛ متصل شده اند. البته در گئنه های دیگر انواع دستگاه های کشش مفتول ممکن است تعداد طبل ها متفاوت باشد. برخی از انواع دستگاه های کشش مفتول فقط یک طبل دارند و در برخی از آنها تعداد طبل ها به 8 عدد نیز می رسد.

 

دسته بندی انواع دستگاه های کشش مفتول

انواع دستگاه های کشش مفتول خود به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

- انواع دستگاه های کشش مفتول ریز بار

- انواع دستگاه های کشش مفتول درشت بار

 

قدرت هر کدام از انواع دستگاه های کشش مفتول به بزرگی طبل، قدرت گیربکس، قدرت دینام یا ژنراتور بستگی دارد و ممکن است تا چند تن فشار را نیز تحمل کند.

 

انواع دستگاه های کشش مفتول

دستگاه کشش مفتول شش طبله

 

کاربرد انواع دستگاه های کشش مفتول

انواع دستگاه های کشش مفتول در سیم کشی برق ، کابل ها، فنرها، گیره های کاغذ، اسپیک های چرخ، آلات موسیقی سیمی و ... کاربرد دارد. در واقع انواع دستگاه های کشش مفتول در همه صنایع کوچک که نیاز به مفتول با سایز و قطرهای مختلف و مخصوصا کوچک دارند؛ به کار برده می شود.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

قیمت دستگاه کشش مفتول , مزایده دستگاه کشش مفتول , دستگاه کشش مفتول فولادی , فیلم کشش مفتول , پودر کشش مفتول , صنایع کشش مفتول , دستگاه کشش اهن , دوزه کشش مفتول , ساخت دستگاه کشش مفتول , دستگاه کشش مفتول , انواع دستگاه کشش مفتول , کشش مفتول فولادی , تکنو , تکنو ماشین

 

تاریخ ویرایش مطلب 1398/05/31

 

 

تلفن ثابت : 07137744688

تلفن همراه : 09171113414  - 09302629616

 

آدرس: شیراز- شهرک صنعتی بزرگ

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید